روشهای کاشت مو …

کاشت مو در کلینیک گیلان فیت

کاشت مو در کلینیک گیلان فیت شهر رشت بدون هیچگونه شعار و عوام فریبی با استفاده از جدیدترین متد روز و پیشرفته دنیا در سطح بسیار عالی از نظر کمی و کیفی و با تراکم بسیار خوب و خط رویش کاملا طبیعی توسط کادر پزشکی حاذق و با همکاری تیمهای مجرب‌ و تکنسین‌های باتجربه انجام می‌شود. کاشت مو در این کلینیک تنها به روش غیر جراحی سوپر sut یا میکروگرافت که در واقع روش مکانیزه fit میباشد انجام می‌گیرد. در ادامه به بررسی متدهای رایج که در کشور ما انجام میگیرد خواهیم پرداخت.

روش   SUT یا FIT

این متد امروزه زیباترین و بهترین روش کاشت مو در سراسر دنیا محسوب میگردد و برعکس روشهای دیگر تجربه بالایی را می طلبد.و بهمین علت مراکز و موسسات کاشت مو در بدو تاسیس و شروع به کار خود این شیوه را بکار نمیگیرند وبعلت طولانی تر بودن این متد نسبت به متدهای دیگر، در ایران طرفدار چندانی نیز ندارد و مراکز به خاطر نداشتن تجربه این کار، بدروغ تبلیغات نادرستی را در خصوص این شیوه به متقاضیان کاشت ارایه میدهند درحالیکه امروزه در کشورهای پیشرو و  پیشرفته دنیا تنها متد FIT یا SUT

را پیشنهاد میکنند مگر اینکه متقاضی خود شیوه دیگری را پیشنهاد نماید.

در روش کاشت مویFIT،و یا SUT

واحدهای فولیکولی یا گرافت ها که حاوی یک تا چهار تار مو میباشند بوسیله لوازم پزشکی و در SUT با استفاده از پانچها و میکروموتورهای مخصوصی از پوست سر جدا میگردند و در جاهایی از سر که دچار طاسی یا کم مویی گردیده کاشته میشوند اندازه این پانچ ها بین ۰٫۷ تا ۱ میلی‌متر است. عموماً موی ناحیه دهنده یا اهداکننده، کوتاه می‌شود تا پزشک بتواند پوست سر بیمار را ببیند تا واحدهای فولیکولی یا گرافتها را از نواحی مقاوم در برابر طاسی در کناره‌ها و پشت سر تک تک جدا نموده و با استفاده از یک فرآیند چندمرحله‌ای که بکار گرفته می‌شوند در نواحی گیرنده که به نواحی کم مو و یا نواحی طاسی اطلاق میشوند منتقل نموده و بکارد.

مزایای کاشت مو به روش FIT و SUT (روش غیر جراحی)

از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در طول کاشت هوشیار ، سرحال و در کمال آرامش خواهید بود.
  • امروزه FIT و SUT زیباترین و بهترین روش کاشت مو محسوب میگردد چرا که محل برداشت غیر قابل رویت بوده وکم تهاجمی‌ ترین و بی عارضه ترین متد نام گرفته است بگونه ای که در حال حاضر در کشورهای اروپایی و امریکا تنها این متد را پیشنهاد میکنند.
  • بدون جراحی و بدون هیچگونه برشی روی سر انجام میگیرد و بخیه نیز بکار گرفته نمیشود.
  • بعد از کاشت طول درمان کوتاهتر و بهبودی سریعتر از روشهای دیگر خواهد بود
  • نواحی برداشت گرافت یا واحدهای فولیکولی بیشتر و محدودیتی از نظر مکان برداشت وجود نداشته و امکان استخراج موی بدن (BHT) نیز وجود دارد.
  • بهترین شیوه برای موارد کوچک کاشت نیز میباشد مثل اسکار یا ریزش سکه ای و ترمیم و کاشت ابرو 
  • برخلاف نظرات خیلی از مراکز کاشت مو سایر روش ها هیچ مزیتی نسبت به این روش ندارند چرا که بستگی به محارت و تبحر تکنیسین های مرکز مربوطه دارد.
  • مدت زمان انجام کاشت به این روش بعلت رعایت همه نکات بهداشتی و درمانی میتواند طولانی تر از دیگر روشهای کاشت مو باشد و ممکن است با توجه به وسعت کم یا زیادتر بودن ناحیه کاشت مدت کاشت از ۶ تا ۱۲ ساعت طول بکشد.
  • عدم نیاز به مراجعه جهت ویزیت پس از کاشت مو
  • در ضمن در این روش لازم است که موهای شما قبل از عمل کوتاه شود.

و اما …

روش قدیمی و تقریبا منسوخ شده کاشت مو : روش FUT  ( یا جراحی )

سابق بر این تنها روش اصلی کاشت مو این متد بوده است . در روش کاشت موی FUT قسمتی از پوست بغل و پس سر به عرض تقریبی ۱٫۵ تا ۳ سانتی متر و طول تقریبی ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر از پشت سر متقاضی با روش جراحی برداشته می شود منطقه برداشت بخیه می گردد و البته اکثرا جای بخیه بجا میماند سپس قطعه پوست برداشته شده زیر میکروسکوپ های مخصوص کاشت مو به قطعاتی کوچکی به نام گرافت تقسیم میشود ( گرافتها شامل یک تا چهار تار مو هستند ) و آنگاه این گرافت ها در ناحیه مورد نیاز کاشت بیمار، کاشته می شود .

روش اف یو تی روش برداشت قدیمی کاشت مو می باشد و تقریبا در همه مراجعین قابل انجام نمی باشد این روش نسبت به روش قبلی پر عارضه و خطرناک است هم برای جراح و هم برای متقاضی کاشت مو .

و نتیجه آنکه این متد امروزه کم کم جای خود را به fit داده است . و اکثر پزشکان کاشت مو در کشورهای اروپایی و امریکا کمتر این متد را به بیماران پیشنهاد میکنند.در ضمن جهت یادآوری باید بگوییم که این روش نیاز به تجربه ندارد چرا که اکثر مراکز که تازه تاسیس میشوند این روش را ترجیح داده و در اولویت کاری خود قرار میدهند.

و بعد…

روش ترکیبی در کاشت مو

این روش کاشت مو همانطور که از اسمش پیداست به ترکیبی از روش های کاشت مو FIT و FUT اطلاق میگردد که تواما انجام میشود در صورتی از این روش استفاده می شود که دو روش نامبرده نتوانند به تنهایی نتیجه مطلوب و مورد نظر را فراهم آورند. در روش ترکیبی ابتدا عمل FUT و سپس عمل FIT انجام می شود و موهای برداشت شده ابتدا در قسمت جلو وسپس در پشت سر کاشته می شود . با ترکیب این دو روش بنظر می آید می توانیم مقدار بیشتری مو از بانک مو برداشت کنیم و وسعت بیشتری را پوشش و کاشت مو انجام دهیم .

البته این روش نیز معایب خودش را دارد علاوه بر عوارض FUT با روش FIT همراه با FUTگرافتهای زیادی قابل برداشت نمیباشد.

تلفن : 01333471543  _ 01333472337

همراه 09112373500  _ 09111340428

                                                             توصیه های قبل و بعد از کاشت مو

1)  درخواست آزمایش ،جهت دادن اجازه عمل

۲) ویزیت و تجویز دارو جهت استفاده شما برای ۵ تا ۷ روز بعد از عمل .

۳) وعده هاي غذايي قبل از پيوند مو مختصر و مقوي باشدو از مصرف محلول هاي تقويت کننده و محرک رشد مو از قبيل ماينوکسيديل از یک هفته قبل از کاشت خودداری نماییدولي مصرف فيناسترايد ممانعتي ندارد . و نیز از چند روز قبل از عمل از مصرف آسپرین، مسکن، نیاسین،روغن ماهی .ویتامینE نیز خودداری نمایید وهمچنین از کشیدن سیگار و از مصرف الکل از ۴۸ ساعت قبل از کاشت امتناع بورزید. و بدون دستور پزشک داروي خاصي را قبل ازعمل مصرف نکنید، ویا اگر از چیزی استفاده میکردید پزشک را در جریان قرار دهید.

۴) داشتن خواب کامل و آسوده در شب قبل از عمل پيوند الزامیست.سیگار و مشروبات الکلی را موقتا از چند روز قبل از عمل قطع کنید.وروز عمل لباس دگمه دار بپوشید و صبح قبل از مراجعه به کلینیک جهت پيوند مو بهتر است استحمام نموده و موها را تمیز بشورید.

۵) از شستشوی محل کاشت مو در 48 ساعت اول خوداری نمایید ولی سایر نقاط بدن را میتوانیدبشورید.بعد از کاشت با آب پاش هر 6 ساعت موهای کاشته شده را با سرم شستشو مرطوب نگه دارید و اینکار را تا ده روز بعداز کاشت ادامه دهید..بعد از 48 ساعت پانسمان را باز نموده وسر را بطریق زیر تا 14 شب شستشو نمایید.

۶) مرحله اول بهبودی ممکن است ۵ تا ۱۰ روز طول بکشد موهای کاشته شده ممکن است در ابتدا ریزش پیدا کنند وبعد دوباره رشد کنند.

۷) پانسمان روی سر به مدت ۴۸-۲۴ ساعت روی سر باقی میماند و سپس برداشته میشود.

۸) روزانه ۴بار از کمپرس یخ روی ناحیه جلو وکناره های سر استفاده کنید.

۹)تا یک هفته به هنگام خواب سر را کمی بالا تر از تنه قرار دهیدوشبها با زاویه 45 درجه بخوابید .

۱۰)تا ۴ هفته پس از جراحی از قرار گرفتن مقابل نور مسنقیم آفتاب خودداری کنید .

۱۱) تا دو هفته ازمصرف آسپرین ،الکل وسیگار بپرهیزید .

۱۲) میتوانید فعالیت عادی خود را از یک یا دو روز پس از کاشت شروع کنید اما بایستی تا ۲هفته از شنا کردن و فعالیت سنگین خوداری نمایید.

۱۳)زخم های مختصری که در حین کاشت ایجاد میشود سه تا چهار روز بهبود می یابد.

۱۴) داروهای تجویز شده را طبق دستور مصرف نمایید.

۱۵) تا دو هفته بعد از عمل از دوش یا حمام با آب داغ خودداری کنید.

۱۶) بعد از برداشتن پانسمان میتوانید سر را روزانه با آب ولرم وشامپوی ملایم بشوید.

۱۷) ممکن است در محلهای کاشت دلمه های کوچک تشکیل شود که در مدت حداکثر ۲هفته پاک میشوند.

۱۸) حتی الامکان ناحیه کاشت شده را باز نگه داریید واز پوشیدن کلاه وکلاه گیس خودداری کنید.

۱۹) حالت بیحسی وگزگز در ناحیه دهنده سر ونیز قسمتهای جلوی سر ممکن است به وجود آید که به تدریج ودر عرض دو یا سه ماه از بین میرود.

۲۰) ناحیه کاشت شده ممکن است به رنگ صورتی یا قرمز در آید که در عرض یک هفته تا دو هفته وگاها کمی بیشتر به حالت معمول بر میگردد.

۲۱) ممکن است دو یا سه روز دچار تورم صورت و اطراف چشم شویید که این حالت نیز در مدت 24 تا 48 ساعت بهبود مییابد .

۲۲) در عرض ۲هفته ممکن است در ناحیه کاشت دچار خارش شویید درصورت لزوم دارو تجویز خواهد شد .

۲۳) از کندن و دستکاری دلمه ها قبل از دوهفته بعداز عمل جدا خودداری نمایید.

تلفن : 01333471543  _ 01333472337

همراه 09112373500  _ 09111340428

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *