روشهای کاشت مو …

کاشت مو در کلینیک گیلان فیت

کاشت مو در کلینیک گیلان فیت شهر رشت بدون هیچگونه شعار و عوام فریبی با استفاده از جدیدترین متد روز و پیشرفته دنیا در سطح بسیار عالی از نظر کمی و کیفی و با تراکم بسیار خوب و خط رویش کاملا طبیعی توسط کادر پزشکی حاذق و با همکاری تیمهای مجرب‌ و تکنسین‌های باتجربه انجام می‌شود. کاشت مو در این کلینیک بیشتر به روش غیر جراحی FIT و SUT وکمتر با روش جراحی FUT و روش ترکیبی انجام می‌گیرد. در ادامه به بررسی هرکدام از این روش‌ها خواهیم پرداخت

 

روش سوپر  SUT یا FIT

  این متد امروزه زیباترین و بهترین روش کاشت مو در سراسر دنیا محسوب میگردد و برعکس روشهای دیگر تجربه بالایی را می طلبد.و بهمین علت مراکز و موسسات کاشت مو در بدو تاسیس و شروع به کار خود این شیوه را بکار نمیگیرند وبعلت طولانی تر بودن این متد نسبت به متدهای دیگر، در ایران طرفدار چندانی نیز ندارد و مراکز به خاطر نداشتن تجربه این کار ، بدروغ تبلیغات نادرستی را در خصوص این شیوه به متقاضیان کاشت ارایه میدهند درحالیکه امروزه در کشورهای پیشرو و  پیشرفته دنیا تنها متد FIT یا SUT

را پیشنهاد میکنند مگر اینکه متقاضی خود شیوه دیگری را پیشنهاد نماید.

در روش کاشت مویFIT،و یا SUT

واحدهای فولیکولی یا گرافت ها که حاوی یک تا چهار تار مو میباشند بوسیله لوازم پزشکی و در SUT با استفاده از پانچها و میکروموتورهای مخصوصی از پوست سر جدا میگردند و در جاهایی از سر که دچار طاسی یا کم مویی گردیده کاشته میشوند اندازه این پانچ ها بین ۰٫۷ تا ۱ میلی‌متر است. عموماً موی ناحیه دهنده یا اهداکننده، کوتاه می‌شود تا پزشک بتواند پوست سر بیمار را ببیند تا واحدهای فولیکولی یا گرافتها را از نواحی مقاوم در برابر طاسی در کناره‌ها و پشت سر تک تک جدا نموده و با استفاده از یک فرآیند چندمرحله‌ای که بکار گرفته می‌شوند در نواحی گیرنده که به نواحی کم مو و یا نواحی طاسی اطلاق میشوند منتقل نموده و بکارد.

مزایای کاشت مو به روش FIT و SUT (روشهای غیر جراحی)

 از مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در طول کاشت هوشیار ، سرحال و در کمال آرامش خواهید بود.
  • امروزه FIT و SUT زیباترین و بهترین روش کاشت مو محسوب میگردد چرا که محل برداشت غیر قابل رویت بوده وکم تهاجمی‌ ترین و بی عارضه ترین متد نام گرفته است بگونه ای که در حال حاضر در کشورهای اروپایی و امریکا تنها این متد را پیشنهاد میکنند.
  • بدون جراحی و بدون هیچگونه برشی روی سر انجام میگیرد و بخیه نیز بکار گرفته نمیشود.
  • بعد از کاشت طول درمان کوتاهتر و بهبودی سریعتر از روشهای دیگر خواهد بود
  • نواحی برداشت گرافت یا واحدهای فولیکولی بیشتر و محدودیتی از نظر مکان برداشت وجود نداشته و امکان استخراج موی بدن (BHT) نیز وجود دارد.
  • بهترین شیوه برای موارد کوچک کاشت نیز میباشد مثل اسکار یا ریزش سکه ای و ترمیم و کاشت ابرو 
  • برخلاف نظرات خیلی از مراکز کاشت مو سایر روش ها هیچ مزیتی نسبت به این روش ندارند چرا که بستگی به محارت و تبحر تکنیسین های مرکز مربوطه دارد.
  • مدت زمان انجام کاشت به این روش بعلت رعایت همه نکات بهداشتی و درمانی میتواند طولانی تر از دیگر روشهای کاشت مو باشد و ممکن است با توجه به وسعت کم یا زیادتر بودن ناحیه کاشت مدت کاشت از ۶ تا ۱۲ ساعت طول بکشد.
  • عدم نیاز به مراجعه جهت ویزیت پس از کاشت مو
  • در ضمن در این روش لازم است که موهای شما قبل از عمل کوتاه شود.

 

و اما …

روش قدیمی و تقریبا منسوخ شده کاشت مو : روش FUT  ( یا جراحی )

 

سابق بر این تنها روش اصلی کاشت مو این متد بوده است. که درحال حاضر ما این متدرا توصیه نمیکنیم . در روش کاشت موی FUT قسمتی از پوست بغل و پس سر با عرض تقریبی ۱٫۵ تا ۳ سانتی متر و طول تقریبی ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر از پشت سر متقاضی با روش جراحی برداشته می شود منطقه برداشت بخیه می گردد و البته اکثرا جای بخیه بجا میماند سپس قطعه پوست برداشته شده زیر میکروسکوپ های مخصوص کاشت مو به قطعاتی کوچکی به نام گرافت تقسیم میشود ( گرافتها شامل یک تا چهار تار مو هستند ) و آنگاه این گرافت ها در ناحیه مورد نیاز کاشت بیمار، کاشته می شود .د

 

روش اف یو تی روش برداشت قدیمی کاشت مو می باشد و تقریبا در همه مراجعین قابل انجام نمی باشد این روش نسبت به روش قبلی پر عارضه و خطرناک است هم برای جراح و هم برای متقاضی کاشت مو .

 

 

و نتیجه آنکه این متد امروزه کم کم جای خود را به fit داده است . و اکثر پزشکان کاشت مو در کشورهای اروپایی و امریکا کمتر این متد را به بیماران پیشنهاد میکنند.در ضمن جهت یادآوری باید بگوییم که این روش نیاز به تجربه ندارد چرا که اکثر مراکز که تازه تاسیس میشوند این روش را ترجیح داده و در اولویت کاری خود قرار میدهند.

 

 

 

و بعد…

روش ترکیبی در کاشت مو

این روش کاشت مو همانطور که از اسمش پیداست به ترکیبی از روش های کاشت مو FIT و FUT اطلاق میگردد که تواما انجام میشود در صورتی از این روش استفاده می شود که دو روش نامبرده نتوانند به تنهایی نتیجه مطلوب و مورد نظر را فراهم آورند. در روش ترکیبی ابتدا عمل FUT و سپس عمل FIT انجام می شود و موهای برداشت شده ابتدا در قسمت جلو وسپس در پشت سر کاشته می شود . با ترکیب این دو روش بنظر می آید می توانیم مقدار بیشتری مو از بانک مو برداشت کنیم و وسعت بیشتری را پوشش و کاشت مو انجام دهیم .

البته این روش نیز معایب خودش را دارد علاوه بر عوارض FUT با روش FIT گرافتهای زیادی قابل برداشت نمیباشد.

تلفن : ۳۳۴۷۱۵۴۳ ۰۱۳ _ ۳۳۴۷۲۳۳۷ ۰۱۳

همراه : ۰۹۱۱۲۳۷۳۵۰۰ _ ۰۹۱۱۱۳۴۰۴۲۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *